Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Cyberbezpieczeństwo i ochrona dzieci w internecie. Rząd wycofuje projekty

Do marszałek Sejmu Elżbiety Witek trafił rządowy wniosek o wycofanie z prac parlamentarnych projektów m.in. o cyberbezpieczeństwie i ochronie dzieci przed treściami z internetu - poinformował dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Na poniedziałek i wtorek planowano wysłuchania publiczne w tych sprawach.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay

"Minister Łukasz Schreiber - z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów - zwrócił się dziś do Marszałek Sejmu z wnioskiem o wycofanie z prac parlamentarnych następujących projektów: projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z rozwojem e-administracji, projektu ustawy o zmianie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz niektórych innych ustaw, projektu ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w Internecie, projektu ustawy - przepisy wprowadzające ustawę - prawo komunikacji elektronicznej, projekt ustawy - Prawo komunikacji elektronicznej"

- przekazał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

Na poniedziałek sejmowe komisje obrony narodowej oraz cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii miały przeprowadzić wysłuchanie publiczne w sprawie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Projekt miał wzmocnić pozycję jednostek odpowiadających za cyberbezpieczeństwo, czyli zespołów reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego. Miał m.in. usprawnić funkcjonowania systemu i ujednolicić procedury zgłaszania incydentów na poziomie krajowym.

Z kolei na wtorek w komisji cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii przewidziano wysłuchanie publiczne w sprawie projektu ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w internecie. Projekt zakładał, że dostawcy internetu będą musieli zapewniać bezpłatny mechanizm blokowania dostępu do pornografii.

Na 15 października br. wyznaczone są wybory parlamentarne. Sejm bieżącej kadencji odbył swoje ostatnie posiedzenie 30 sierpnia br. Projekty nieuchwalone do tego czasu - z wyjątkiem projektów z inicjatywy obywatelskiej - podlegają zasadzie dyskontynuacji.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo