Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Chorwacja staje się centrum turystyki adwentowej. W hotelach - brak miejsc

Chorwacja, kraj przyciągający turystów przede wszystkim latem, staje się centrum turystyki adwentowej. W Zagrzebiu, stolicy goszczącej największy w Chorwacji jarmark bożonarodzeniowy, brakuje już miejsc w hotelach - zauważa w piątek dziennik "Veczernji list".

Śnieg
Pixabay - Pixabay

Biura turystyczne w okresie przed i po sezonie osiągają od 60 do 70 procent ruchu turystycznego - podaje dziennik, zwracając uwagę na wysoki wskaźnik odwiedzających Chorwację turystów nawet zimą.

- W pierwszym tygodniu grudnia zarówno liczba gości, jak i noclegów jest o 8 proc. większa niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego. W tej chwili mamy w kraju około 20 tys. turystów, w weekend będzie ich dwa razy więcej; liczba ta będzie rosła wraz ze zbliżaniem się Bożego Narodzenia i Nowego Roku

- podkreśla Kristjan Staniczić, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

"Główną atrakcją w tym okresie roku są imprezy adwentowe, którymi poza Zagrzebiem może się teraz pochwalić wiele innych miast" - dodał.

- Wiele osób zdecydowało się też na organizację spotkań biznesowych w Zagrzebiu w grudniu, po czym przedłużają swój pobyt ze względu na atrakcje okresu przedświątecznego

- stwierdza Tomislav Fain z Zadaru, prezes Stowarzyszenia Chorwackich Biur Podróży.

W listopadzie otwarto nowe połączenia tanich linii lotniczych pomiędzy położonym w Dalmacji Dubrownikiem a trzema polskimi miastami - Krakowem, Poznaniem i Wrocławiem.

Według danych Eurostatu Chorwacja jest najbardziej uzależnionym od turystyki państwem w UE, generującym z tego sektora około 11 proc. swojego PKB. Średnia w UE pod tym względem wynosi 4,5 proc. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo