Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Choinka w nowojorskim Rockefeller Center gotowa. Zapłonęło na niej 50 tys. światełek [WIDEO]

Zgodnie z nowojorską tradycją w środę tysiące kolorowych diod LED rozświetliło choinkę w Rockefeller Center na Manhattanie.

Rockefeller Center
Twitter.com/nbc - Twitter.com/nbc

Mimo zimnej pogody wydarzenie ściągnęło jak zwykle tłumy ludzi z całego świata. Niektórzy przez kilka godzin czekali, zanim zapłonęło 50 tys. światełek na świerku norweskim o wysokości ok. 25 m, ważącym blisko 12 ton.

Bożonarodzeniowe drzewko zdobi też 2,7-metrowa gwiazda Swarovskiego, pokryta 3 mln kryształów i ważąca niemal pół tony. Świerk przetransportowano na Manhattan z odległej o ponad 300 km miejscowości Vestal w stanie Nowy Jork.

Gwiazda muzyki pop i rock, autorka tekstów i aktorka Kelly Brianne Clarkson odgrywała w trakcie uroczystości pierwsze skrzypce pośród wykonawców.

"Jestem bardzo podekscytowana możliwością uznania tego miasta i Rockefeller Center za mój nowy dom. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego sposobu na rozpoczęcie tegorocznych świąt niż bycie częścią tej pięknej nowojorskiej tradycji zapalania choinki”

– wyznała Clarkson w jednym z wywiadów.

W gronie innych występujących artystów znaleźli się m.in. Cher, Barry Manilow, Keke Palmer, Darlene Love, Manuel Turizo, Rob Thomas i tancerki Rockettes z Radio City Music Hall.

Kolumbijski piosenkarz Manuel Turizo śpiewał wersję klasycznego utworu „Feliz Navidad”. Rozległy się też dźwięki różnych wersji klasycznych świątecznych przebojów jak „It's Beginning to Look a Lot A Lot Like Christmas”, „Have Yourself a Merry Little Christmas” i „Marshmallow World”.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo