Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

William Shatner walczy z przemysłową hodowlą łososia... przekleństwami

Słynny kanadyjski aktor William Shatner, znany miłośnikom „Star Trek” jako kapitan Kirk, postanowił przekleństwami walczyć z przemysłową hodowlą łososia.

William Shatner
Gage Skidmore from Peoria - pl.wikipedia.org/

93-letni Shatner, aktywny w mediach społecznościowych, umieścił na platformie X 90-sekundowe nagranie wideo, w którym sprzeciwia się przedłużaniu funkcjonowania hodowli łososia w zagrodach z siatek w wodach Pacyfiku u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej.

„Jak wiadomo, my, Kanadyjczycy, jesteśmy najmilszymi, najgrzeczniejszymi ludźmi na ziemi. (...) Ale kiedy zagrażacie naszemu p...mu dzikiemu łososiowi, dostajecie właśnie to! Nie bądź (tu emotikon oberżyny) (…) i powiedz: 'farmy łososia, odp...lcie się'”

- mówi aktor w „wiadomości dla Kanady od Williama Shatnera”.

W filmie mówi o szkodach dla środowiska spowodowanych przemysłową hodowlą łososia w oceanie i podkreśla, że w obliczu tej sytuacji nie może dłużej być miły. Do widzów rzuca „powtarzajcie za mną” i zaczyna pełną wulgaryzmów tyradę. Przekleństwa zostały zagłuszone zarówno w wypowiedziach Shatnera, jak i innych uczestników nagrania, w tym w podpisie podłożonym pod ujęcia ryczącego niedźwiedzia.

Nagranie jest częścią kampanii prowadzonej przez proekologiczną grupę Pacific Wild.

Zgodnie z zapowiedziami rządu Kanady z 2019 r. hodowle łososi w oceanie miały być zamknięte i przeniesione na ląd do 2025 r., ale w środę ministra rybołówstwa Diane Lebouthillier ogłosiła, że wodne farmy będą mogły pozostać w oceanie do 2029 r. po odnowieniu licencji w ramach „odpowiedzialnego i realistycznego” odchodzenia od tego rodzaju hodowli.

Przemysł hodowlany i ci Indianie, którzy uczestniczą w tym biznesie, uznali decyzję rządu za wywołanie szkodliwej dla firm niepewności; niektórzy Indianie cytowani w mediach mówią wręcz, że władze próbują im „znów dyktować”, co mają robić. Z drugiej strony są organizacje ochrony przyrody i część Indian, która uważa, że farmy łososi należy zamknąć w obiecanym pierwotnie terminie. Agencja The Canadian Press cytowała wypowiedzi przedstawicieli ponad 100 indiańskich społeczności w Kolumbii Brytyjskiej, zrzeszonych w organizacji First Nations Wild Salmon Alliance, że większość Indian sprzeciwia się hodowli łososi w otwartych oceanicznych zagrodach.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo