Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

W Kolumbii stanął gigantyczny posąg Shakiry. Przedstawia skąpo ubraną piosenkarkę

Władze Barranquilli na północy Kolumbii postawiły pomnik pochodzącej z tego miasta piosenkarki Shakiry. Monument przedstawiający artystkę muzyki pop ma blisko 6,5 m wysokości.

Shakira
printscreen - youtube.com

Jak poinformował burmistrz Barranquilli Jaime Pumarejo, autorem pomnika jest kolumbijski rzeźbiarz Yino Marquez, “który pracował nad swoim dziełem ku czci Shakiry odlewanym z brązu przez kilka miesięcy”.

Nieobecna na uroczystości artystka podziękowała władzom kolumbijskiego miasta za pośrednictwem sieci społecznościowych, odnotowując, że inauguracja pomnika zbiegła się z urodzinami jej matki.

Na swoim profilu w Instagramie Shakira zamieściła też zdjęcie swoich rodziców stojących pod pomnikiem.

Inauguracja monumentu była jednym z niewielu pozytywnych zdarzeń dla Shakiry w 2023 r. Kończący się rok stał pod znakiem konfliktów rodzinnych, wyjazdu z Hiszpanii oraz procesu wytoczonego piosenkarce przez fiskusa tego kraju.

Artystka, która mieszkała do kwietnia br. w stolicy Katalonii, opuściła Hiszpanię kilka miesięcy po swoim rozstaniu z partnerem życiowym Gerardem Pique, byłym obrońcą FC Barcelony. Już wtedy trwało wobec niej postępowanie dotyczące nieprawidłowości w uiszczaniu zobowiązań fiskalnych.

Ostatecznie pod koniec listopada br. Shakira zgodziła się zapłacić 7,3 mln euro kary nałożonej przez hiszpańskiego fiskusa za unikanie płacenia urzędowi skarbowemu w Barcelonie 14,6 mln euro podatków za lata 2012-2014.

46-letnia Shakira zamieszkała na stałe w Barcelonie w 2010 r. wraz z Pique, z którym ma dwoje dzieci. Po ponad 10 latach ich związek dobiegł końca, jak twierdzi artystka, z powodu niewierności swojego partnera.

Shakira jest laureatką dwóch nagród Grammy oraz siedmiu Latin Grammy Awards. Dwanaście razy przyznawano jej też nagrodę w ramach konkursu Billboard Latin Music Awards.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

#Shakira

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo