Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Venus Williams, Federica Pellegrini i... Ewa Swoboda wśród nowych wzorów lalek Barbie

Lekkoatletka Ewa Swoboda znalazła się wśród nowych wzorów lalek Barbie, które będą przedstawiać czołowe sportsmenki, w tym także między innymi amerykańską tenisistkę Venus Williams czy włoską pływaczkę Federicę Pellegrini - poinformował producent.

Ewa Swoboda
Ewa Swoboda - Facebook

Ma to na celu promowanie wzorców do naśladowania wśród kobiet w sporcie przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

"Nasza marka chce zwrócić uwagę na wpływ sportu na budowanie pewności siebie, ambicji i wzmacniania pozycji wśród następnego pokolenia. Rzucając światło na tych inspirujących sportowców i ich historie, mamy nadzieję utwierdzić przekonanie, że każda młoda dziewczyna zasługuje na możliwość realizowania swoich pasji i przekształcania swoich marzeń w rzeczywistość"

– powiedziała przedstawicielka Barbie Krista Berger.

Polska sprinterka znalazła się w zaszczytnym gronie dziewięciu zawodniczek, które zostaną uhonorowane w ten nietypowy sposób. Odwzorowane zostaną również francuska pięściarka Estelle Mossely, gimnastyczki Rebeca Andrade z Brazylii i Alexa Moreno z Meksyku, piłkarki Mary Fowler z Australii i Christine Sinclair z Kanady oraz hiszpańska paratriathlonistka Susana Rodriguez.

"Przez całą karierę kierowała mną idea rozbijania szklanych sufitów i pozostania wiernej sobie, a misja Barbie bardzo pasuje do tego etosu" – powiedziała Williams, która wygrała siedem turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej.

43-letnia Williams nie zakończyła jeszcze kariery. Obecnie zajmuje 457. miejsce w rankingu WTA.

"Dosłownie nie wyobrażam sobie życia bez sportu i gry w tenisa. Chcę, aby inne młode dziewczyny zdobyły to bezcenne doświadczenie związane z uprawianiem sportu i czerpały z niego korzyści, nie tylko w danej chwili, ale przez resztę swojego życia. Myślę, że dla dziewcząt uprawianie sportu jest bardzo ważne"

- dodała tenisistka.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo