Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Przełom w sprawie morderstwa amerykańskiej blogerki. Znaleziono szczątki jej partnera

Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało o znalezieniu i zidentyfikowaniu szczątków 23-letniego Briana Laundrie, partnera zamordowanej wcześniej znanej blogerki Gabby Petito. Potwierdziły to badania stomatologiczne.

instagram.com/gabspetito

Według FBI znaleziono też osobiste przedmioty Laundriego. Był to m.in. plecak i notatnik.

"Przedmioty odkryto na terenie, który do niedawna był pod wodą" – wyjaśnił środę agent FBI Michael McPherson. Dodał, że szczątki mężczyzny odkryto w środę w bagnistym obszarze Florydy w rezerwacie przyrody Carlton, w środkowej części Florydy.

Sprawa młodych Amerykanów nabrała w USA dużego rozgłosu. Obydwoje wyruszyli w lipcu z nowojorskiego Long Island w podróż po kraju i dokumentowali jej przebieg w mediach społecznościowych. W jej trakcie, jak wynika z odnalezionych dowodów, doszło między nimi do nieporozumień. Policja udostępniła m.in. nagranie z kamery ukazującej sprzeczkę pary na krótko przed zaginięciem kobiety.

NBC News zwraca uwagę, że Laundrie wrócił 1 września do domu swoich rodziców w North Port, na Florydzie, pojazdem, którym podróżowali, jednak bez narzeczonej. Odmówił rozmowy na temat miejsca jej pobytu. Wkrótce potem zniknął bez śladu. Jak zeznali jego rodzice, wybrał się na wyprawę do pobliskiego rezerwatu dzikiej przyrody Carlton Reserve i nigdy nie wrócił.

Rezerwat Carlton to rozległy bagnisty teren, na którym żyją m. in. aligatory, kojoty, rysie i węże.

Zaginięcie Laundriego rodzina zgłosiła w połowie września. Był „obiektem zainteresowania" policji w związku z zabójstwem Petito. Nigdy nie został jednak o to oskarżony.

22-letnią Petito ostatni raz widziano żywą 26 sierpnia. Jej ciało znaleziono w pobliżu kempingu Spread Creek na obrzeżu Parku Narodowego Grand Teton, w stanie Wyoming. Lekarze stwierdzili, że została uduszona.

Petito i Laundrie mieszkali wcześniej z jego rodzicami w North Port. Oboje uczęszczali tam do szkoły średniej.

Podróżując przez Kansas, Kolorado, Utah i różne miejsca na zachodzie, Petito dokumentowała podróż w mediach społecznościowych za pomocą filmów i zdjęć. Przedstawiały one zakochaną parę podziwiającą amerykańską przygodę.

Ostatnie zdjęcie kobieta zamieściła na Instagramie 25 sierpnia. Tego samego dnia, w którym po raz ostatni rozmawiała z matką przez telefon.

Nakaz aresztowania Laundriego został wydany po tym, gdy - według policji - użył podczas zakupów karty debetowej Petito bez jej zgody.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo