Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Premiera filmu Holland w środku kampanii wyborczej. A wcześniej mówiła, że nie zdąży nawet na październik!

- Technicznie i fizycznie nie ma możliwości, żebyśmy zdążyli ten film zmontować do października – zapewniała Agnieszka Holland w maju br., mówiąc o swoim filmie "Zielona granica", atakującym polskie służby graniczne. Tymczasem premiera „Zielonej granicy” odbędzie się już za dziesięć dni, czyli w szczycie kampanii wyborczej. Holland kłamała czy komuś zależało, by film ukazał się wcześniej?

Holland: politycznie nie mam żadnych ambicji. Premiera filmu w kampanii wyborczej to przypadek?
fot. Małgorzata Armo/Gazeta Polska

Do sieci trafił już zwiastun najnowszego filmu Agnieszki Holland pt. "Zielona Granica". Produkcja demonizuje Straż Graniczną, z nielegalnych migrantów robi zaś ofiary „pisowskiego reżimu”.

O powstającym filmie opinia publiczna dowiedziała się w maju br. To wtedy mieszkańcy podwarszawskiego Czarnowa natknęli się w okolicznym lesie na zasieki. Jak się później okazało, scenografii filmu Holland.

Już w maju br. tvp.info podało, że film ma mieć premierę jeszcze w tym roku, przed wyborami parlamentarnymi. Te wersję jednoznacznie wykluczali zaangażowani w produkcję filmu.

Sama Holland o pracach nad filmem na początku maja mówiła w rozmowie z oko.press:

Nie, nie szykuję filmu na kampanię wyborczą. Szczerze mówiąc, chętnie bym poruszyła sumieniami ludzi opozycji, ale myślę, że mogę poczekać, żeby te sumienia „podrapać” już po wyborach. Ale poza tym, technicznie i fizycznie nie ma możliwości, żebyśmy zdążyli ten film zmontować do października.

Dopytywana wówczas, jakie nadzieje wiąże z filmem, odpowiadała:

„politycznie nie mam żadnych ambicji”.

„Zielona granica” będzie miała premierę 5 września – powalczy o Złotego Lwa na 80. festiwalu w Wenecji. Do polskich kin trafi 22 września.

 

 Źródło: niezalezna.pl, oko.press, tvp.info, YouTube

 

#zielona granica #Agnieszka Holland

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo