Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Drogie wakacje Katarzyny Tusk. Tak wypoczywa córka lidera Platformy Obywatelskiej. Sprawdź, ile płaci za pokój

Córka Donalda Tuska lubi chwalić się na swoim blogu zagranicznym, luksusowym wypoczynkiem. Jak sprawdziliśmy, w tym roku odwiedziła wraz z rodziną hotel w Prowansji, gdzie pokój kosztuje ok. 2500-3000 zł za noc, a za danie obiadowe w hotelowej restauracji trzeba zapłacić ok. 40 euro.

Château des Alpilles - tu wypoczywa córka Tuska
Facebook.com/Le Château des Alpilles

Katarzyna, córka Donalda Tuska, niemal corocznie na swoim blogu chwali się zagranicznymi wakacjami w różnych destynacjach w Europie. W 2021 r. pokazała swój wypoczynek w hotelu-zamku w Toskanii, gdzie - jak opisywały redakcje - doba kosztowała ponad 3000 zł. W 2022 r. można było śledzić jej pobyt na chorwackiej wyspie Hvar. W ubiegłym roku w Chorwacji wypoczywał także sam Donald Tusk.

Ile płaci za pokój?

W tym roku, Katarzyna Tusk postanowiła podzielić się ze swoimi fanami na blogu relacją z rodzinnego wypoczynku w Prowansji, a konkretnie w mieszczącym się w XIX-wiecznej rezydencji hotelu Chateau Des Alpilles.

Jak sprawdziliśmy, to także luksusowe i kosztowne miejsce. Według estymacji na portalu booking.com, pokój w sezonie letnim w pokoju w Chateau Des Alpilles to koszt rzędu 2500-3000 zł za noc.

Córka Donalda Tuska chwali się także posiłkami w hotelowej restauracji, a te - jak możemy sprawdzić w dostępnym na stronie menu (za rok 2022) - też nie należą do tanich. Za danie główne trzeba zapłacić ok. 40 euro.

Do kolacji usiedliśmy wśród znajomych twarzy (...) i wspominaliśmy wszystkie przygody, które przeżyliśmy przed laty dokładnie w tym samym miejscu.

– czytamy we wpisie zamieszczonym na blogu Katarzyny Tusk.

Wakacje według Tuska

Warto przypomnieć tu wypowiedź samego Donalda Tuska, który przedstawiał ceny mające obowiązywać nad Bałtykiem.

Tankujecie za 250 zł, po drodze na urlop bierzecie najtańsze zestawy dla dzieci w McDonald's za 34 zł, dla dorosłych za 57 zł. Na miejscu nocujecie w domku, to najtańsza opcja. Rachunek za tydzień to 2450 zł. Jeśli wybierzecie hotel, zapłacicie 6 tys. zł.

– twierdził Tusk.

- Za te sześć dni rodzina zapłaci prawie 7 tysięcy złotych, licząc wyłącznie zakwaterowanie i trzy najskromniejsze posiłki dziennie

- wyliczał dalej Tusk.

Gdzie na wakacje najczęściej jeżdżą Polacy?

Jednak Bałtyk to nie Prowansja..., choć nad polskie morze planuje wybrać się w 2023 r. blisko 40 proc. wszystkich planujących wakacyjny wypoczynek Polaków.

Warto też dodać, że Francja nie jest destynacją preferowaną przez Polaków. W badaniu przeprowadzonym przez Ipsos na zlecenie Mondial Assistance, Francja nie znalazła się w pierwszej piątce miejsc za granicą, gdzie wybierają się Polacy.

Polacy - według badania - są gotowi wydać więcej na wypoczynek. W przypadku wyjazdu zagranicznego to ok. 4000 zł na osobę i ponad 800 zł więcej niż w roku 2019. Na wczasy w Polsce gotowi jesteśmy przeznaczyć średnio 2256 zł na osobę, 475 zł więcej niż w 2019 r.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kasia Tusk #Make life Easier #Donald Tusk #luksusowe wakacje #wakacje Kasi Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo