Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Depeche Mode ruszają w trasę koncertową. Będą wspierać działania na rzecz ekologii

Depech Mode podczas swojej trasy koncertowej "Memento Mori" będą wspierać inicjatywy środowiskowe, szczególnie mające na celu zwalczanie zanieczyszczenia plastikiem.

Depeche Mode
Ailura, CC BY-SA 3.0 - Wikimedia Commons

Depeche Mode nawiązali współpracę z jedną ze znanych marek szwajcarski zegarków, aby wzmacniać działania charytatywne zespołu. W ramach rozpoczętej w styczniu trasy koncertowej po Europie "Memento Mori" muzycy będą wspierać Conservation Collective - globalną sieć fundacji promujących inicjatywy środowiskowe na poziomie lokalnym, ze szczególnym uwzględnieniem projektów mających na celu zwalczanie zanieczyszczenia plastikiem, zarządzanie odpadami i czyszczenie środowiska. Grupa będzie również współpracować z zespołem Green Nation Live Nation w celu ograniczenia stosowania jednorazowych plastikowych opakowań, poprawy recyklingu oraz zmniejszenia ilości odpadów żywnościowych i innych podczas trasy i na miejscach koncertów.

"Depeche Mode, którzy sprzedali ponad 100 milionów płyt i zagrali dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie, pozostają nieustannie rozwijającą się i wyjątkowo wpływową siłą w muzyce. 24 marca 2023 roku wraz z rozpoczęciem trasy "Memento Mori" zespół wydał docenioną przez krytyków piętnastą studyjną płytę o tej samej nazwie, pierwszą bez swego basisty i klawiszowca Andy'ego Fletchera, który zmarł w maju 2022 r. Promujący ją singiel "Ghosts Again" został określony jako "hipnotyzujący" ("Rolling Stone") i "urokliwa, nawiedzająca piosenka" ("Revolver")

- zaznaczono.

Zespół w lutym wystąpi również w Polsce. Koncerty zaplanowano na 27 i 29 lutego w łódzkiej Atlas Arena. Gościem specjalnym będzie Humanist. Bilety są dostępne na stronie organizatora - Live Nation.

 Źródło: niezalezna.pl, pap, x, Facebook

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo