Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

A my wszyscy bęc! - dzieci śpiewając uczą się zachowania w razie trzęsienia ziemi

Śpiewając piosenkę ze słowami “A my wszyscy bęc!” ( „Tutti giu per terra”), uczniowie szkół podstawowych w Pozzuoli na południu Włoch uczestniczyli w poniedziałek w ćwiczeniach zorganizowanych przez Obronę Cywilną na terenach aktywnych sejsmicznie. Najmłodsi uczyli się postępowania w razie trzęsienia ziemi.

Dzieci w szkole
pixabay.com - wolna domena

Ćwiczenia odbyły się w rejonie Pól Flegrejskich, czyli kaldery superwulkanu o średnicy 13 kilometrów koło Neapolu. Pod kalderą znajduje się gigantyczne jezioro płynnej magmy. Na obszarze tym leży miasto Pozzuoli, zamieszkane przez ponad 80 tys. osób. Od wielu miesięcy dochodzi na tym terenie do wstrząsów sejsmicznych, które budzą coraz większy niepokój ludności. Opracowywane są plany ewakuacji z tego obszaru.

W trakcie ćwiczeń uczniowie dowiedzieli się, że w razie wstrząsu mają szybko wejść pod ławki, zgodnie ze słowami popularnej dziecięcej piosenki, a następnie, gdy minie trzęsienie ziemi, muszą wyznaczoną trasą, idąc w rzędzie, opuścić budynek i wyjść na dziedziniec.

W ćwiczenia zaangażowano także rodziców, którzy muszą jak najszybciej dotrzeć do szkoły na piechotę. Jak wyjaśniono, chodzi o to, by samochody nie blokowały ulic, które muszą być przejezdne dla służb ratunkowych.

Ćwiczenia symulacyjne zorganizowano też w siedzibie Obrony Cywilnej regionu Kampania w Neapolu.

Zachowania w przypadku trzęsienia ziemi uczą się regularnie dzieci w różnych częściach Włoch na terenach, gdzie dochodzi do wstrząsów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo