Tłuste koty Tuska, Hołowni, PSL i Lewicy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

A może tak... pielgrzymka? Do Santiago de Compostela dotarła rekordowa liczba pątników

Do popularnej wśród pielgrzymów z całego świata katedry w Santiago de Compostela na północnym zachodzie Hiszpanii przybyła w tym roku rekordowa liczba pątników – 438,3 tys., podały lokalne władze.

Santiago de Compostela
Pixabay - Pixabay

Jak poinformował szef rządu wspólnoty autonomicznej Galicji Alfonso Rueda, pielgrzymem, który na ponad miesiąc przed zakończeniem roku okazał się rekordowym pątnikiem numer 438.308, jest 79-letni mężczyzna. Przybył on do katedry z Andaluzji, pokonując dystans 1250 km.

Szef władz wspólnoty autonomicznej Galicji przypomniał, że rekord pojawia się po pandemii Covid-19, która „zamknęła w domach pątników”. Odnotował, że koronawirus uniemożliwił wielu pielgrzymom przybycie na obchodzony w 2021 r. jubileuszowy Rok Święty Jakubowy. Ma on miejsce, kiedy obchodzone 25 lipca wspomnienie św. Jakuba Apostoła wypada w niedzielę.

Katedra w Santiago de Compostela uchodzi za miejsce spoczynku św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów Jezusa. Należy do najpopularniejszych miejsc kultu religijnego na świecie. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo