Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage. "Poor Things" z nagrodą publiczności

Film "Poor Things" zdobył nagrodę publiczności 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage w Toruniu. Obraz wyreżyserował Grek Yorgos Lanthimos.

"Poor things" - kadr z filmu
youtube.com

Ogłoszenie werdyktu publiczności nastąpiło na samym początku gali zamknięcia festiwalu. Widzowie uznali, że najlepszym filmem 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage był "Poor Things" (Biedne Istoty).

Gala zamknięcia festiwalu trwa w Toruniu. Podczas niej rozstrzygnięte zostaną m.in. konkurs główny i filmów polskich.

Festiwal EnergaCamerimage w 2019 roku, po 20 latach, wrócił do Torunia, gdzie odbywał się w latach 1993-99. Później przeniesiony został do Łodzi, a w 2010 roku do Bydgoszczy. Do 2025 roku ma powstać w Toruniu gmach Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage, jego koszt wyliczono na 600 mln zł. Umowę ws. utworzenia i współprowadzenia instytucji kultury o nazwie Europejskie Centrum Filmowe Camerimage podpisali pod koniec września 2019 roku wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, prezydent Torunia Michał Zaleski oraz dyrektor festiwalu i jego pomysłodawca Marek Żydowicz. Budowa studia filmowego rozpoczęła się w listopadzie.

Wydarzenie swoim honorowym patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo