Poezja wybitnego historyka sztuki


Już niedługo wyjątkowe spotkanie z duchowością i poezją ks. Janusza Stanisława Pasierba, wybitnego prof. Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie UKSW), gdzie kierował Katedrą Historii Sztuki Kościelnej. Napisał wiele książek z historii sztuki m.in. Ochrona zabytków sztuki kościelnej, Człowiek i jego świat w sztuce religijnej renesansu, Malarz gdański Herman Han czy Polonica artystyczne w zbiorach watykańskich (ta ostatnia publikacja powstała wspólnie z ks. Michałem Janochą).

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Ten historyk i znawca sztuki, poeta, eseista, juror konkursów literackich i plastycznych, wykładowca uczelni krajowych i zagranicznych, opublikował kilkanaście zbiorów poezji. Przez przyjaciół nazywany był „mistrzem życia”. W tym roku mija 25. rocznica jego śmierci.

Wieczór poświęcony ks. prof. Januszowi Pasierbowi odbędzie się 12 grudnia 2018 r. (środa) w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Dziekania 1, o g. 20:00.

\"\"

Sylwetkę Kapłana przedstawi Maria Wilczek, prezes Fundacji im. ks. Janusza Pasierba oraz opiekunka jego spuścizny literackiej. Z kolei Maciej Gąsiorek, aktor teatru Rampa, zaprezentuje monodram poetycki Szepty Pana Boga, na podstawie wierszy ks. Pasierba. To spektakl o roli poety, funkcji poezji, jej przydatności w życiu, o sztuce, codzienności i przemijaniu, o miłości i relacjach pomiędzy ludźmi oraz pomiędzy ludźmi i Stwórcą.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie muzeum w godzinach otwarcia.

Więcej informacji na stronie www.maw.art.pl

 Źródło: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

 

#ks. Janusz Pasierb #historyk sztuki #poeta #wieczór poezji #Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Magdalena Łysiak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo