"Nieplanowane" - film, który pokazuje prawdę o aborcji. Już na DVD!

Film „Nieplanowane” poruszył serca ludzi na całym świecie. Świadectwo Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom, otworzyło wiele serc na prawdę o wielkiej wartości ludzkiego życia. Już od dziś jest on dostępny na DVA. Data premiery jest nieprzypadkowa - to Dzień Świętości Życia.

zdjęcie ilustracyjne,
"Nieplanowane" na DVD

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Przypada on dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. 

Film „Nieplanowane” poruszył serca ludzi na całym świecie. Świadectwo Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom, otworzyło wiele serc na prawdę o wielkiej wartości ludzkiego życia.

„To film przełomowy, iskra buntu przeciwko kulturze śmierci” – mówi Przemysław Wręźlewicz, dyrektor Rafael Film. Wydanie DVD z rozmysłem zaplanowaliśmy na obchodzy Dnia Świętości Życia. Oczywiście podczas ustalania daty tej premiery nikt nie przewidział, że świat się zatrzyma w związku z epidemią. Skoro jednak jesteśmy „zamknięci” w domach, warto właśnie teraz zająć się dobrą lekturą albo obejrzeć wartościowy film – „Nieplanowane” bez wątpienia są taką propozycją.

Oprócz wydania DVD ukazuje się również książka „Nieplanowane. Bunt dla życia”, pokazująca kulisy powstania, produkcji i dystrybucji filmu. Wśród jej autorów znaleźli się między innymi bohaterowie „Nieplanowanych”: Abby Johnson oraz Shawn Carney, szef organizacji pro-life, który mówi, jak ta historia była widziana zza płotu kliniki aborcyjnej. Szczególną opowieścią dzieli się także Cary Solomon, scenarzysta i reżyser filmu:

„Po przeczytaniu historii «Nieplanowanych» wiedzieliśmy, że zrobimy ten film. Ale najpierw musieliśmy poznać prawdziwą Abby Johnson. Zatem pojechaliśmy do Teksasu... i spędziliśmy cały tydzień, prowadząc rozmowy z Abby, jej mężem Dougiem oraz rodzicami Abby. Potem spotkaliśmy się z «wojownikami modlitwy», którzy byli dosłownie «po drugiej stronie płotu», kiedy Abby prowadziła klinikę... Shawn i Marilisa Carney pełnili rolę prezesów „Koalicji dla życia”, przekształconej później w „40 dni dla życia”. Zwiedziliśmy również dawną placówkę medyczną Planned Parenthood, w której pracowała Abby... Nawet w pełnym świetle dnia budynek sprawiał niepokojące wrażenie... Podobnego uczucia duchowej ciemności doświadczyliśmy z Carym tylko w dwóch innych miejscach: w rzymskim Koloseum i w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau pod Monachium”.

Film „Nieplanowane” wszedł w ubiegłym roku na ekrany polskich kin i jak wszędzie na świecie, wywołał burzliwą dyskusję. To ekranizacja prawdziwej historii Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA, która była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była ona rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła, ale tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. 

„Nieplanowane” wydanie DVD oraz książka „Nieplanowane. Bunt dla życia” dostępne są na www.rafael.pl

 

 Źródło: niezalezna.pl,

 

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo