Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Nie żyje Ewa Demarczyk. Wybitna wokalistka miała 79 lat

W wieku 79 lat zmarła wybitna piosenkarka, jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek, Ewa Demarczyk. O jej śmierci poinformował na Facebooku Wacław Krupiński, muzyk i dziennikarz.

Ewa Demarczyk
By Photographer Jan Popłoński - scanned from "Ty i Ja" monthly, June 1966, page 5, Warsaw, Poland, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10213588

"Ewa Demarczyk nie żyje. Zmarła wczoraj w swoim mieszkaniu. 16 stycznia skończyłaby 80 lat. Kilku pokoleniom prezentowała to, co w piosence najszlachetniejsze, najbardziej wartościowe. Nie zostawiła po sobie zbyt wielu nagrań, ale – same perły. One będą z nami, przypominając o fenomenie Ewy Demarczyk"

- napisał dzisiaj na Facebooku Wacław Krupiński.

Informację potwierdzili również Bogdan Micek, dyrektor Piwnicy pod Baranami oraz Witold Wnuk, dyrektor artystyczny Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami.

Ewa Demarczyk była jedną z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych polskich wokalistek. 

Od młodych lat związana z krakowską "Piwnicą pod Baranami", współpracowała z Zygmuntem Koniecznym. Występowała na największych scenach Europy i świata.

Wielokrotnie nagradzana na festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Ewa Demarczyk za swoje zasługi na niwie kultury odznaczona został m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ewa Demarczyk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

maa
Wczytuję ocenę...
Wideo