Moskwa „j…e” PiS. Rosyjskie służby w wulgarnej akcji PO » CZYTAJ TERAZ »

Każdy Polak może być współtwórcą ustawy o symbolach RP

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło prace nad przygotowaniem projektu ustawy o symbolach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej, która ma zastąpić pochodzącą z 1980 r. ustawę o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Głównym celem planowanej ustawy jest dostosowanie wzorów symboli państwowych do aktualnych technologii graficznych i fonograficznych.

mkidn.gov.pl

Ze względu na to, że symbole państwowe są wspólnym dobrem, łączącym wszystkich obywateli Polski i tworzącym naszą wspólną historię, Ministerstwo zaprasza wszystkich zainteresowanych do wyrażenia swojego zdania w zakresie ochrony i użytkowania symboli państwowych w ramach prowadzonych prekonsultacji.

Prekonsultacje odbywać się będą do 9 listopada 2018 r. do końca dnia. Odpowiedzi na pytania ankiety oraz wszelkie uwagi można kierować do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

1. za pomocą poczty elektronicznej na adres: symbole@mkidn(dot)gov(dot)pl

2. za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa, z dopiskiem „Symbole”.

3. przez wrzucenie do specjalnej skrzynki znajdującej się w Kordegardzie Galerii Narodowego Centrum Kultury w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, czynnej od wtorku do niedzieli w godzinach: 11.00-19.00).

Projekt prekonsultacji realizowany jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Ankietę można pobrać na stronie MKiDN:

http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/prekonsultacje-projektu-ustawy-o-symbolach-panstwowych-rzeczypospolitej-polskiej-8895.php

 



Źródło: mkidn.gov.pl

#ustawa o symbolach narodowych #prekonsultacje #MKiDN #nck

Magdalena Łysiak