Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Wciąż aktualne pytania Jana Olszewskiego

Kondycja polskiej klasy politycznej, europejskie otoczenie i miejsce w nim Polski, zdolność naszego kraju do obrony przed militarną agresją czy próba poszukiwania dlań roli w globalnej rewolucji technologicznej; Smoleńsk – jak przez dekady Katyń – ciążący nad stanem polskiej podmiotowości, kryzys konstytucyjny czy konieczność określenia warunków dla pomyślnego rozwoju gospodarki – a wszystko to spięte pytaniem zadanym przez Premiera Jana Olszewskiego trzydzieści dwa lata temu: „Czyja będzie Polska…?”, i jaka ona będzie? Dzisiaj niestety zasadne wydaje się też pytanie, czy Polakom uda się zachować niepodległe polskie państwo. O tym wszystkim porozmawiać będzie można podczas debaty organizowanej przez Fundację Archiwum Jana Olszewskiego. Na miejscu znajdować się będą również stoiska mediów Strefy Wolnego Słowa. Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą!

Zaproszenie na debatę
archiwum - Fundacja Archiwum Jana Olszewskiego

Zamiarem Fundacji Archiwum Jana Olszewskiego jest powołanie forum dla poszukiwania rozwiązań, które trzeba znaleźć, jeśli pragniemy współtworzyć wizję wymarzonej Polski, a potem realny plan dojścia do celu. Najkrócej rzecz ujmując, chodzi o taką Polskę, gdzie nikomu nie przyjdzie do głowy pomysł wykreślenia z języka i świadomości pojęcia „polskiej racji stanu”.

Budowanie Programu dla Niepodległej wymaga wielu środowisk i osób – nie tylko fachowców i ekspertów, a niektórzy nawet uważają, że również pieniędzy.

Organizując debatę chcielibyśmy, aby idea rozmów o Programie dla Niepodległej została podjęta także przez inne formacje patriotyczne i po prostu przez Polaków zatroskanych losem Ojczyzny. Czas już zdać sobie sprawę z tego, że na naszych oczach kończy się okres pokoju i względnego spokoju darowany Polsce po 1989 roku.

Rezultaty działalności Fundacji Archiwum Jana Olszewskiego będziemy udostępniali do wykorzystania wszystkim zainteresowanym.

„Czyja będzie Polska…?” i jaka ona będzie?

25 maja 2024 r., godz. 8.45–18.30

ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

(sala odczytowa Centralnej Biblioteki Rolniczej).

Prosimy o potwierdzenie przybycia pod adresem e-mailowym do 20 maja 2024 r.

biuro@archiwumolszewskiego.pl

lub poprzez formularz na stronie internetowej

www.archiwumolszewskiego.pl/czyja-bedzie-polska/

Liczba miejsc ograniczona.

Na miejscu znajdować się będą również stoiska mediów Strefy Wolnego Słowa. Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą!

Debatę sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030  

 Źródło: Fundacja Archiwum Jana Olszewskiego

 

#Fundacja Archiwum Jana Olszewskiego #NIW #Czyja będzie Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo