"Laur niepodległości" w prezencie dla szkoły. Czarnek: "to wspaniale przedstawiona historia"

Jest to wspaniale przedstawiona historia i doskonały materiał do tego, żeby uczniowie uczyli się atrakcyjnej formy przekazu historii i tego, co było najcenniejsze, czyli niepodległości. I wszystkiego tego, co "Gazeta Polska" na przestrzeni wieków już uczyniła - powiedział minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek podczas otwarcia wystawy pt. Od „Zwierciadła polskości” po „Laur niepodległości”.

Magdalena Żuraw/Niezalezna.pl,

Minister edukacji narodowej, który uczestniczył w otwarciu tej wyjątkowej wystawy, powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl, że jedzie z wizytą do placówki oświatowej, której sprezentuje album "Laur niepodległości".

Jest to wspaniale przedstawiona historia i doskonały materiał do tego, żeby uczniowie uczyli się atrakcyjnej formy przekazu historii i tego, co było najcenniejsze, czyli niepodległości. I wszystkiego tego co "Gazeta Polska" na przestrzeni wieków już uczyniła po to, by w 1918 roku mógł się zdarzyć ten cud, który się stał, żeby później jeszcze większy cud mógł się stać w bitwie warszawskiej, żebyśmy ten cud kontrolowali przez kolejne kilkanaście lat, kształcąc na znakomitym poziomie pokolenie Polaków w tamtym czasie

- podkreślił minister Czarnek.

Minister pytany o to, czy wystawa jest godna tego, by znaleźć się w tak wspaniałym miejscu w Warszawie, na placu Piłsudskiego odpowiedział zdecydowanie:

Patrząc na efekty, do których się walnie przyczyniła "Gazeta Polska", których dziś jesteśmy spadkobiercami no to odpowiedź jest oczywista - tak

- podkreślił.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

Beata Mańkowska,Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Komentarze (2)
Anonim 24.06.2021 15:28
Wyrazy najwyższego uznania i szacunku dla Pana Ministra prof. Czarnka. Stanowczość, jednoznaczność wymagań Państwa w stosunku wszystkich placówek oświaty i nauki są nieodzownym czynnikiem urzeczywistniania pozytywnej przyszłości Polski. Nie może być zgody na uprawianie dywersyjnej dzialalności w tych placówkach.
Anonim 24.06.2021 16:14
Reakcyjnym karłom stanowczo sprzeciwiamy się!
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo