Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Podlasie Slow Fest - pierwsza taka impreza w Polsce

1 lipca tego roku wystartuje pierwsza w historii odsłona Podlasie Slow Fest – najdłuższego w Polsce festiwalu filmowego, który powinien zainteresować każdego, kto hołduje filozofii spod znaku

Na zdjęciu: Supraśl; By AndyTheVine, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35792686
1 lipca tego roku wystartuje pierwsza w historii odsłona Podlasie Slow Fest – najdłuższego w Polsce festiwalu filmowego, który powinien zainteresować każdego, kto hołduje filozofii spod znaku „slow life” i kocha klimat Polski Wschodniej.

„Slow life” (z ang. „powolne życie”) to moda, która od kilku lat zyskuje coraz większą popularność, również w Polsce. Stanowi ona swego rodzaju alternatywę dla nastawionego na jak najlepsze wyniki w jak najkrótszym czasie stylu życia promowanego przez Zachód. Najpierw, w opozycji do popularnych fast foodów powstały restauracje kierujące się filozofią „slow food” („powolne jedzenie”), która stawia nie tyle na krótki czas przygotowania zamówionego przez klienta dania, ile na jego jakość, stwarzając przestrzeń do celebrowania posiłku.

Teraz, na fali tej mody narodziła się idea Podlasie Slow Fest – pierwszej w Polsce imprezy filmowej, która potrwa od 1 lipca aż do 17 września 2017 w Supraślu.

Podlasie Slow Fest to interdyscyplinarny festiwal realizujący idee ruchu slow, dający możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury

– reklamują wydarzenie organizatorzy.

Festiwal z założenia ma być rozciągnięty w czasie - przez dwa i pół miesiąca odbywać się będzie jedno lub dwa artystyczne wydarzenia dziennie, co ma sprzyjać uważniejszemu odbiorowi sztuki oraz kontemplacji

- dodają.

Oprócz projekcji filmów atrakcją będą warsztaty tradycyjnego śpiewu, pisania prawosławnych ikon i degustacja specjałów przygotowanych zgodnie z filozofią slow food.

Za pokazy filmów będzie odpowiedzialny Roman Gutek, twórca Warszawskiego Festiwalu Filmowego i współzałożyciel firmy Gutek Film. W programie znajdzie się około 30 mało znanych w Polsce filmów reprezentujących nurt slow cinema, m.in.: Bruno Dumonta, Carlosa Reygadasa, Alberta Serry,  Piotra Dumały i Marcina Dudziaka. Będzie też przestrzeń na retrospektywę filmów Andrieja Tarkowskiego (odnowione cyfrowo kopie) i pokazy europejskich filmów dla dzieci i młodzieży (ponad 20 tytułów).

W części muzycznej organizatorzy stawiają na prezentację ciekawych, oryginalnych, niszowych zjawisk muzycznych. Każdy koncert będzie wyjątkowym doznaniem estetycznym oraz podróżą w nowy obszar dźwięków. Wśród zaproszonych artystów są wykonawcy proponujący subtelne odmiany muzyki improwizowanej, dawnej, klasycznej, jazzu, world music, artyści łączący najwyższe walory artystyczne z korzeniami muzyki tradycyjnej.

Podlasie Slow Fest potrwa od 1 lipca do 17 września 2017 roku w Supraślu. Po szczegóły odsyłamy na stronę festiwalu.

 Źródło: niezalezna.pl,mat.pras.

 

#Supraśl #śpiew biały #karolina cicha #roman gutek #podlasie slow fest

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
MJ
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo