świat
Widmo kolejnej pandemii? Kanadyjscy naukowcy biją na alarm: Może być groźniejsza niż Covid-19
Najnowszy raport, który opracowali kanadyjscy badawcze, nie napawa optymizmem. W treści podkreślono wyraźnie, że kolejna pandemia jest wyłącznie kwestią czasu, a co gorsza - może być ona groźniejsza niż Covid-19 sprzed kilku lat. Autorzy badania biją na alarm o konieczności wcześniejszego przygotowania, również w aspekcie rządów poszczególnych krajów.
Huragan Helene nabiera na sile! [WIDEO]
W czwartek wieczorem (czasu lokalnego), czyli na kilka godzin przed przewidywanym uderzeniem w północno-zachodnie wybrzeże Florydy - huragan Helene przybrał na sile, osiągając kategorię 4 w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Meteorolodzy bili na alarm, że żywioł może stworzyć "koszmarne" fale sztormowe.