pomoc
Ukraina dziękuje Polsce za kolejną partię Starlinków
Otrzymaliśmy od polskiego rządu trzecią partię terminali Starlink; dziękujemy władzom w Warszawie i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za pomoc, która została niezwłocznie przekazana w kryzysowej sytuacji - oznajmił w mediach społecznościowych premier Ukrainy Denys Szmyhal.
Ukraińcy doceniają to, co robią dla nich Polacy! Ulicami Kijowa przeszedł marsz... z biało-czerwoną flagą!
Ulicami ukraińskiej stolicy - Kijowa przeszedł marsz. Nie byle jaki! Grupa maszerujących trzymała wielkiego rozmiaru wspólną flagę Ukrainy i Polski. To wszystko na znak wdzięczności za pomoc, jaką Warszawa okazuje napadniętemu przez Rosję państwu od początku trwania agresji. "By pokazać Polakom, że ich pomoc jest doceniana, w Kijowie rozwinięto wielką wspólną flagę Ukrainy i Polski i maszerowano z nią ulicami miasta" - napisało w mediach społecznościowych ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacyjnego.
Widmo kryzysu energetycznego nad Niemcami. Rękę wyciągnęła... Ukraina
Ukraina, pomimo trwającej w kraju wojny, nadal jest jednym z kluczowych eksporterów energii jądrowej. Korzystają z tego m.in. Polska, Słowacja, Rumunia oraz Mołdawia. Jak się okazuje, do grona kupujących mogą niebawem dołączyć... Niemcy.