Częstochowa
Polonia modliła sie na Jasnej Górze. "Poczuć duchową więź i odbudować patriotyzm"
Polacy mieszkający m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Belgii uczestniczyli na Jasnej Górze w 33. Modlitewnej Nocy Czuwania w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy. Modlili się za rodaków za granicą, rodziny doświadczone rozłąką oraz w intencji ojczyzny.
Abp Jędraszewski: małżeństwo wpisane jest w naturę człowieka
Małżeństwo jest powołaniem wpisanym w naturę człowieka – mówił dzisiaj na Jasnej Górze metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Skrytykował związki partnerskie, jako m.in. przejaw lekceważenia koniecznego otwarcia się na Boże błogosławieństwo.