Białoruś
Zniszczono napis upamiętniający powstańców styczniowych
Tablica pamiątkowa, wmurowana przez działaczy Związku Polaków na Białorusi w 2011 roku do kamienia, upamiętniającego dwunastu powstańców styczniowych, poległych w okolicy wsi Pacewicze, została zniszczona przez nieznanych sprawców. Poinformował o tym Zarząd Główny Związku Polaków na Białorusi urodzony w Pacewiczach działacz organizacji Andrzej Januszko.