"Urządzenie zostało odnalezione, ale nie mamy jeszcze informacji o dokładnej lokalizacji czarnej skrzynki"
- poinformował Haryo Satmiko, zastępca prezesa Krajowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Transportu Powietrznego (KNKT) w Indonezji.
Znaleziona czarna skrzynka pochodzi z kokpitu i jest jednym z dwóch urządzeń rejestrujących, które były na pokładzie samolotu. Pierwsza czarna skrzynka została odnaleziona na początku listopada.
Należący do indonezyjskiego niskokosztowego przewoźnika Lion Air samolot Boeing 737 MAX 8 rozbił się 29 października. Na jego pokładzie znajdowało się 181 pasażerów i ośmioro członków załogi. Nikt nie przeżył. Samolot leciał z Dżakarty do niewielkiego miasteczka Panglkal Pinang.