Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Świat

Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej w Pakistanie

Do 23 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, a do 73 liczba rannych po tym jak wczoraj pociąg osobowy zderzył się ze składem towarowym w prowincji Pendżab na wschodzie Pakistanu - poinformowały dziś lokalne władze.

Autor: redakcja

Początkowo informowano o 10 zabitych, ale wielu rannych było w stanie krytycznym i zmarło w nocy.

Reklama

Do katastrofy doszło w dystrykcie (zilli) Rahim Yar Khan w prowincji Pendżab. Pociąg osobowy, jadący z miasta Lahaur na wschodzie kraju, uderzył w stojący pociąg towarowy.

Lokomotywa i wagony zostały poważnie uszkodzone - podaje AFP. Ekipy ratunkowe musiały użyć specjalnych urządzeń do cięcia metalu, aby wydobyć poszkodowanych. Teraz służby sprzątają teren katastrofy.

W sprawie okoliczności wypadku zostało wszczęte dochodzenie - poinformował minister ds. kolei Sheikh Rasheed Ahmed.

Wypadki kolejowe nie należą w Pakistanie do rzadkości, głównie ze względu na zły stan infrastruktury oraz zaniedbania władz.

Autor: redakcja

Źródło: niezalezna.pl, PAP
Reklama