Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Walki w stolicy. Odparto atak wojsk rosyjskich w Alei Zwycięstwa w Kijowie!

Wojsko ukraińskie poinformowało w sobotę nad ranem o odparciu ataku sił rosyjskich na jego pozycje w Alei Zwycięstwa, w Kijowie - jednej z głównych arterii miasta. W stolicy Ukrainy we wczesnych godzinach rannych słychać było częste wybuchy pocisków artyleryjskich, a naoczni świadkowie cytowani przez agencję Reuters donoszą o wymianie ognia. Prezydent Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że wojska rosyjskie będą próbowały zdobyć stolicę jeszcze tej nocy.

Autor:

"Atak został odparty" - głosi wpis na stronie armii ukraińskiej na Facebooku. Nie podano dokładnej lokalizacji starcia. Pojawiły się doniesienia o eksplozjach i strzałach z broni automatycznej.

Według Reutersa celem ataku była jednostka wojskowa.

Zełenski zaapelował do mieszkańców o obronę miasta.

Rosyjskie wojska próbowały zaatakować miejską elektrociepłownię - poinformowało biuro informacji kryzysowej. Armia ukraińska odparła także ten atak. Elektrownia znajduje się w północno-wschodniej części miasta liczącego ponad milion mieszkańców.

Ciężkie walki odnotowano w pobliżu Wasylkowa, miasta około 40 kilometrów na południe od Kijowa.

Znajduje się tam baza lotnicza, którą rosyjskie wojska najwyraźniej planowały zdobyć za pomocą spadochroniarzy.


W ciągu nocy żadne z większych miast nie zostało zdobyte przez najeźdźców! Toczą się walki uliczne. Nikt za nic nie odda swojego domu

- informuje portal Nexta.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane