Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Ukraińcy odbijają kolejne miejscowości!

Dowódca ukraińskich Sił Lądowych gen. Ołeksandr Syrski przekazał dobre wieści z frontu! Siły ukraińskie zlikwidowały i opanowały stanowisko wroga na zachodnim brzegu kanału Doniec-Donbas.

Autor: az

Syrski opublikował na Telegramie nagranie z walk oraz z ewakuacji rannego żołnierza.

„Wideo z kamery GoPro żołnierzy 1. kompanii 1. batalionu zmechanizowanego 3. brygady szturmowej, która rozgromiła trzeci batalion rosyjskiej 57. Gwardyjskiej Brygady Strzelców Zmechanizowanych. Doskonała robota, a także udana ewakuacja rannego. Nasi wojskowi zdołali opanować stanowisko przeciwnika na zachodnim brzegu kanału Doniec-Donbas”

– napisał Syrski.

 

Z kolei wiceminister obrony Hanna Malar powiadomiła o wyzwoleniu kolejnej miejscowości w zachodniej części obwodu donieckiego – wsi Riwnopil. Portal Hromadske informuje, że została ona zajęta przez siły rosyjskie w marcu 2022 r.

Autor: az

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane