Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Rosyjskie ataki na infrastrukturę energetyczną Ukrainy. Część rakiet i dronów dotarło do celów

Ostatniej nocy Rosja zaatakowała krytyczną infrastrukturę Ukrainy ponad 40 pociskami rakietowymi i około 40 dronami uderzeniowymi - podał w czwartek rano prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Kolejny atak rakietowy Rosji na Ukrainę
@Zełenski - X.com

"Jestem wdzięczny wszystkim, którzy obecnie eliminują skutki rosyjskiego ataku i każdemu żołnierzowi naszej obrony powietrznej, który pełnił nocną służbę. Ponad 40 rakiet i około 40 dronów szturmowych. Część rakiet i „shaheedów” została zestrzelona. Niestety tylko część" - napisał prezydent.

"Rosyjscy terroryści po raz kolejny zaatakowali infrastrukturę krytyczną. Doszło do kolejnego ohydnego ataku rakietowego na Charków i obwód charkowski. Celem ataków były także obiekty w innych obwodach: Kijowie, Zaporożu, Odessie i Lwowie" - wymienił.

Zaapelował o dalszą pomoc:

"ażdy z naszych sąsiadów w Europie, każdy z naszych pozostałych partnerów widzi, jak istotne jest zapotrzebowanie Ukrainy na obronę powietrzną. Właśnie tu i teraz, właśnie dzięki naszej zdolności do pokonania rosyjskiego terroru, świat może udowodnić, że wszyscy w równym stopniu postrzegają terror jako zbrodnię. Jeśli Rosji pozwoli się to nadal robić, jeśli rosyjskie rakiety i „szahedy” uderzą nie tylko w Ukrainę, ale także w stronę jej partnerów, będzie to globalna licencja na terror".

"Potrzebna jest obrona powietrzna i inne wsparcie obronne, bez przymykania oczu i długich dyskusji".

 Źródło: niezalezna.pl, X

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo