Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Prezydent Zełenski wzywa świat do bardziej zdecydowanego działania

Jeśli świat będzie szybszy i bardziej zdecydowany, to rosyjska agresja może się zakończyć prędzej - oświadczył we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

flickr

"Zniszczone ukraińskie miasta i wsie wzdłuż granicy z państwem-terrorystą, ciągły szantaż Rosji i groźby zniszczenia życia także w innych krajach, stała odmowa przywrócenia prawdziwego pokoju i szydzenie z podstawowych norm międzynarodowych, to są dostateczne przyczyny, by naciskać i walczyć, by nie szukać kompromisów i dbać o wartości świata naprawdę" - powiedział prezydent na nagraniu opublikowanym wieczorem w mediach społecznościowych.

Podziękował wszystkim, którzy przypominają światu, że "rosyjska agresja może zakończyć się znacznie szybciej niż się czasami mówi". "Szybciej, jeśli świat będzie szybszy, jeśli świat będzie bardziej zdecydowany" - dodał Zełenski. (PAP)

 

 

 



Źródło: pap Niezalezna.pl

#Ukraina #Rosja #wojna

as