Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Obwód kijowski. Ponad 280 osób wciąż jest zaginionych

Szef policji obwodu kijowskiego Andrij Niebytow powiedział, że ponad 280 osób w regionie wciąż uznanych jest za zaginione po okresie okupacji rosyjskiej wiosną 2022 roku. Policja dotąd znalazła ciała 1374 cywilów zabitych podczas okupacji.

zdj. ilust.
zdj. ilust.
facebook.com/UkraineUA.MFA/screen

Liczba odnalezionych ciał nie odbiega znacznie od danych, które Niebytow podawał na początku marca, natomiast liczba osób uznanych za zaginione wzrosła, z 278 do 283. Szef policji wezwał obywateli Ukrainy, w tym mieszkających obecnie za granicą, by przekazywali informacje o mieszkańcach obwodu kijowskiego, którzy mieszkali sami i nie mieli bliskich krewnych.

Agencja UNIAN, która przekazała wypowiedź Niebytowa podkreśla, że na terenach wyzwolonych spod okupacji rosyjskiej wciąż odnajdywane są nowe pochówki.

Wojska rosyjskie okupowały obwód kijowski od marca do początku kwietnia 2022 roku.

 



Źródło: niezalezna.pl, pap

#Ukraina #wojna #Rosja

mg