Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Świat

Krewni jeńców z pułku Azow domagają się ich uwolnienia

Kilkudziesięciu członków rodzin ukraińskich jeńców z pułku Azow, którzy bronili Mariupola nad Morzem Azowskim, przeprowadziło w sobotę w Browarach w obwodzie kijowskim wiec, domagając się uwolnienia swoich bliskich z rosyjskiej niewoli. Informację przekazał portal Suspilne.

Autor: az

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na sytuację jeńców z Azowa w rosyjskiej niewoli. W obozie w Ołeniwce na terytorium samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), gdzie byli przetrzymywani, doszło w nocy z 28 na 29 lipca do wybuchu, za którym według armii ukraińskiej stały wojska rosyjskie. Zdaniem ukraińskiej prokuratury w wyniku eksplozji zginęło co najmniej 40 ukraińskich żołnierzy, a 130 zostało rannych.

Reklama

Krewni jeńców zaapelowali o zagwarantowanie Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca dostępu do jeńców, by zapewnić im bezpieczeństwo.

Na plakatach widniały hasła „Obiecywaliście, że wrócą”, „Rosja zabiła naszych bohaterów” i „Sprowadźcie bohaterów do domu. Teraz”.

 

Autor: az

Źródło: niezależna.pl, PAP
Reklama