Kreml będzie nadal wykorzystywał najemników?

Z najnowszych informacji, którymi dysponuje brytyjskie ministerstwo obrony wynika, że Rosja zamierza nadal wykorzystywać jednostki ochotnicze i prywatne firmy wojskowe, w tym Grupę Wagnera, ale przy większym nadzorze ze strony Kremla.

Zdjęcie ilustracyjne
Arkadiusz Ławrywianiec/Gazeta Polska

Jak poinformowano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, wczoraj rosyjskie władze opublikowały nagranie wideo, na którym prezydent Władimir Putin spotkał się z byłym szefem sztabu Grupy Wagnera, Andriejem Troszewem, powierzając mu zadanie nadzorowania i tworzenia nowych "ochotniczych jednostek bojowych". W spotkaniu uczestniczył również wiceminister obrony Junus-Bek Jewkurow.

Wskazano, że mniej więcej w czasie buntu Grupy Wagnera w czerwcu 2023 roku Troszew objął stanowisko w oficjalnych siłach bezpieczeństwa - był prawdopodobnie zaangażowany w zachęcanie innych wagnerowców do podpisywania kontraktów, co przyczyniło się do buntu i stąd wielu weteranów prawdopodobnie uważa go za zdrajcę. Z kolei Jewkurow został ostatnio sfotografowany podczas podróży po krajach afrykańskich.

"Prezydenckie poparcie dla Troszewa i Jewkurowa wskazuje na ciągłe wykorzystywanie przez Rosję jednostek ochotniczych i prywatnych firm wojskowych oraz planowanie przyszłości Grupy Wagnera. Rosja jest gotowa wykorzystać doświadczenie weteranów, którzy mogą zademonstrować swoją lojalność wobec państwa i dalsze zaangażowanie na Globalnym Południu, ale prawdopodobnie przy większym nadzorze ze strony Kremla"

– oceniono.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #wojna #Ukraina

az
Wczytuję ocenę...
Komentarze (11)
Anonim 30.09.2023 19:19
Putin zdechnie tak jak Hitler.
Anonim 30.09.2023 17:15
seksualnie ?
Anonim 30.09.2023 17:55
A JAK?Deska klozetowa jako fetysz:)
Anonim 30.09.2023 19:27
putin to gey
Anonim 30.09.2023 17:01
Spokojnie.Pola słoneczników w Ukrainie będą biły rekordy sprzedaży bo nawóz to ruski kretyn :)
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo