Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Świat

„Tusk zmienia Polskę w Białoruś”. Kandydat na prezydenta Rumunii nie kryje oburzenia po decyzji ws. Republiki

Tyrański reżim Donalda Tuska chce zamknąć jedyne konserwatywne stacje telewizyjne, całkowicie niezależne od rządu - stwierdził lider sondaży w wyborach prezydenckich w Rumunii George Simion, odnosząc się do decyzji sądu w sprawie koncesji Telewizji Republika.

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zaskarżoną decyzję KRRiT ws. koncesji m.in. dla TV Republika i uchwałę z dnia 21 czerwca 2024 r. Decyzja sądu wywołała lawinę komentarzy, nie tylko w Polsce. Zamach na stację skomentował m.in. szef największej na świecie, konserwatywnej organizacji CPAC Matt Schlapp. - To lewicowy faszyzm - stwierdził.

Reklama

Głosy oburzenie popłynęły również Rumunii. Do sprawy odniósł się lider sondaży w wyborach prezydenckich George Simion.

"Tyrański reżim Donalda Tuska chce zamknąć jedyne konserwatywne stacje telewizyjne, całkowicie niezależne od rządu - Telewizję Republika i wPolsce24"

– napisał na portalu X.

Jak dodał, "Tusk chce tylko być chwalonym  i zmienia Polskę w nową Białoruś". - Wolność słowa umarła - stwierdził.

Do decyzji sądu odniósł się już także szef KRRiT Maciej Świrski. Jak przekazał, Rada złoży skargę kasacyjną od wyroku w sprawie koncesji".

Reklama