Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Kod QR Macrona wyciekł do internetu

Kody sanitarne QR z certyfikatu szczepień prezydenta Francji Emmanuela Macrona i premiera Jeana Castexa wyciekły do internetu. Pałac Elizejski nazwał ten incydent „nieetycznym działaniem” ze strony odpowiedzialnych za to pracowników służby zdrowia.

Autor:

20 września kody QR zawierające wrażliwe informacje sanitarne, jak data szczepienia oraz rodzaj szczepionki prezydenta Macrona zostały udostępnione w internecie, a kilka dni wcześniej wyciekły takie dane dotyczące premiera Castexa.

Kod QR prezydenta został dezaktywowany i nie można już z niego korzystać – poinformowały źródła z otoczenia Macrona. Pracownicy służby zdrowia, którzy udostępnili kody zostali zidentyfikowani – podała w środę AFP.

Autor:

Źródło: PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane