Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Nielegalni migranci ciągną na Łotwę z Białorusi. Zatrzymano polskiego busa

Łotewska straż graniczna skontrolowała, niedaleko Dyneburga, zarejestrowanego w Polsce minibusa, którym przewożono dziesięciu imigrantów bez dokumentów. Kierującego pojazdem Polaka zatrzymano - przekazała w środę agencja LETA. Od stycznia łotewskie służby odnotowały ponad 7,5 tys. przypadków nielegalnego przekroczenia granicy państwowej.

Podczas kontroli busa przemieszczającego się od granicy z Białorusią funkcjonariusze znaleźli podrobione łotewskie tablice rejestracyjne, które prawdopodobnie miały być wykorzystane do nielegalnego transportu.

Przekroczenie granicy polskim busem

Według łotewskich służb przewożeni w poniedziałek polskim busem migranci przekroczyli granicę łotewsko-białoruską nie posiadając żadnych dokumentów podróży, tj. bez wiz czy zezwoleń na pobyt w UE. Zostali odwiezieni z powrotem do posterunku granicznego.

To kolejny w ostatnim czasie transport z nielegalnymi migrantami zatrzymany przez łotewską straż graniczną. We wtorek funkcjonariusze uniemożliwili 90 osobom nielegalne przekroczenie granicy państwowej między Łotwą a Białorusią - pisze LETA.

Od stycznia łotewskie służby odnotowały ponad 7,5 tys. przypadków nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Do końca roku w związku ze wzmożonym napływem nielegalnych migrantów od strony Białorusi łotewskie władze przedłużyły obowiązywanie zaostrzonych środków i kontroli w płd.-wsch. części kraju.

Od dawna również do Polski trafiają nielegalni migranci, którzy wcześniej z Białorusi dostali się na Łotwę lub Litwę. 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Świat