Moskwa „j…e” PiS. Rosyjskie służby w wulgarnej akcji PO » CZYTAJ TERAZ »

Atak na Skripala - to była próba zabójstwa

Niedzielna zapaść byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala i jego córki były następstwem próby zamordowania obojga przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego - poinformowała w środę komisarz londyńskiej policji Mark Rowley.

kent.police.uk

Mimo pytań dziennikarzy odmówił podania konkretnej nazwy substancji. Poinformował, że według śledczych Skripal i jego córka zostali "zaatakowani celowo".

Była oficer brytyjskiego wywiadu MI5 Annie Machon powiedziała w rozmowie z telewizją Sky News, że okoliczności ataku "wskazują coraz bardziej" na to, że mógł być on przeprowadzony przez osoby działające na zlecenie innego państwa, np. Rosji.

Skripal, były pułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, który w przeszłości był skazany w Rosji za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii, oraz towarzysząca mu córka Julia zostali w niedzielę przyjęci w stanie krytycznym do szpitala, gdy stracili przytomność podczas pobytu w centrum handlowym w mieście Salisbury na południowy zachód od Londynu.

 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Siergiej Skripal #Rosja #Wielka Brytania

redakcja