Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

ONZ: przestępcy zagarniają biliony dolarów

Zorganizowana przestępczość zagarnia corocznie na całym świecie 2,1 biliony dolarów - poinformował dyrektor Biura Narodów Zjednoczonych do spraw Narkotyków i Przestępczości (UNODC) w Wiedniu J

Autor:

Zorganizowana przestępczość zagarnia corocznie na całym świecie 2,1 biliony dolarów - poinformował dyrektor Biura Narodów Zjednoczonych do spraw Narkotyków i Przestępczości (UNODC) w Wiedniu Jurij Fiedotow.

Jak zaznaczył, kwota ta odpowiada mniej więcej produktowi krajowemu brutto Włoch lub Wielkiej Brytanii. W roku 2009 było to 3,6 proc. wartości globalnej aktywności gospodarczej. Tylko handel ludźmi przynosi osobom parającym się tym procederem około 32 mld dolarów rocznie.

- Jasne jest, że to, co wcześniej uważano tylko za przestępstwa, stanowi dzisiaj zagrożenie dla zdrowia, bezpieczeństwa i trwałego rozwoju świata - powiedział Fiedotow przy okazji rozpoczynającej się dziś w Wiedniu 21. sesji ONZ-owskiej Komisji Zapobiegania Przestępczości i Wymiaru Sprawiedliwości (CCPCJ). Jak zaznacza agencja dpa, przedstawione przez niego dane są pierwszymi opublikowanymi przez ONZ informacjami liczbowymi na temat skali globalnej przestępczości zorganizowanej.



Autor:

Źródło:

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane