Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

UEFA ukarała Rangers przed meczem z Legią

Klub Rangers FC musi zamknąć liczącą co najmniej 3000 miejsc część stadionu na rewanżowy mecz 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy z Legią Warszawa. To kara nałożona przez UEFA za rasistowskie wybryki szkockich kibiców w lipcu.

rangers

Rasistowskie przyśpiewki na trybunach Ibrox Park w Glasgow rozbrzmiewały 18 lipca w trakcie meczu 1. rundy eliminacji z gibraltarskim St. Joseph.

UEFA nakazała również w zamkniętej części stadionu wywiesić baner z napisem "#EqualGame". Kampania pod tym hasłem ma promować takie wartości jak równość i tolerancja.

Ukarany klub wydał zdecydowane oświadczenie. Rangers potępiło zachowanie kibiców, którzy przyczynili się do zamknięcia części stadionu:

Jeśli którykolwiek z kibiców nie jest w stanie zachowywać się w cywilizowany sposób, niech trzyma się z dala od Ibrox i naszego klubu. Szkodzicie drużynie, a tego nie chciałby żaden prawdziwy fan Rangers

W czwartek w Warszawie było 0:0, rewanż odbędzie się 29 sierpnia. Zwycięzca dwumeczu zagra w fazie grupowej LE.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Glasgow Rangers #Legia Warszawa #Liga Europy

redakcja