Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Sport

Zakończył się konkurs skoków narciarskich w Kuusamo. Polacy nie zachwycili

Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki – zajął ósme miejsce w drugim w sezonie 2017/18 indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Zwyciężył Słoweniec Jernej Damjan, który nie startował w inauguracyjnych zawodach w Wiśle.

Damjan, który uzyskał 140 i 142 metry, wyprzedził Norwega Johanna Andre Forfanga oraz Niemca Andreasa Wellingera.

Reklama

Dawid Kubacki nie utrzymał wysokiej, czwartej lokaty, zajmowanej po pierwszej serii. W drugiej serii osiągnął 135,5 m, o trzy metry mniej niż w pierwszej. Piotr Żyła zajął 11. miejsce.

W drugiej serii poprawili lokaty Maciej Kot, Kamil Stoch i Stefan Hula, plasując się ostatecznie na 16., 20. i 21. pozycji. Jakub Wolny ukończył konkurs na 30. miejscu.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ pozostał dziesiąty w niedzielę zwycięzca konkursu w Wiśle Japończyk Junshiro Kobayashi. Kamil Stoch zajmuje piątą lokatę.

Reklama