Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Sport

Manuel Neuer bez wątpliwości w sprawie Roberta Lewandowskiego: „Jeśli on chce odejść, zrobi to”

Manuel Neuer powiedział, że Bayern Monachium "musi wyważyć" decyzję w sprawie Roberta Lewandowskiego, który chce opuścić Bundesligę. Bramkarz Bawarczyków nie wątpi, że Polak postawi na swoim, jeżeli faktycznie będzie chciał odejść do FC Barcelony.

jm

Robert Lewandowski zapowiedział, że nie przedłuży wygasającej po następnym sezonie umowy z mistrzem Niemiec i wszystko wskazuje, że chciałby już latem tego roku opuścić Bayern. Zainteresowana jego pozyskaniem jest Barcelona, ale władze klubu z Bawarii stoją na razie na stanowisku, że Lewandowski wypełni kontrakt.

Reklama

Myślę, że Robert Lewandowski ma jasno sprecyzowane stanowisko, podobnie jak klub. Na razie ma jeszcze roczny kontrakt i do tego czasu jest związany z klubem

- powiedział Neuer przebywający z reprezentacją Niemiec na zgrupowaniu w Marbelli.

Robert Lewandowski nie do zastąpienia

Jeśli on chce odejść, to to zrobi. W takim razie klub musi wyważyć, co ma większy sens w takiej sytuacji, puścić "Lewego", czy go zatrzymać jeszcze przez rok. Kluczowe pytanie brzmi: kto go może zastąpić?

- dodał Neuer, który w poniedziałek przedłużył kontrakt z Bayernem o rok, do końca sezonu 2023/24.

36-letni bramkarz zapewnił, że w pełni w tej sprawie ufa władzom klubu - prezesowi Oliverovi Kahnowi i dyrektorowi sportowemu Hasanowi Salihamidzicowi:

Jestem pewny, że oni podejmą decyzje dobre dla Bayernu.

Neuer i Mueller z nowymi kontraktami

Neuer, podobnie jak wcześniej inny weteran Thomas Mueller, przedłużył umowę tylko o 12 miesięcy, ale jak przyznał, nie chciał dłuższego kontraktu. "Tak naprawdę to są przecież jeszcze dwa lata. Nie wiem, czy będę chciał grać dłużej i czy będę w stanie" - podkreślił. Rozmowy w tej sprawie z Salihamidzicem określił jak "łatwe i przyjemne".

Neuer gra w Bayernie od 2011 roku. Z bawarskim klubem zdobył 10 tytułów mistrza Niemiec i dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów.

jm

Reklama