Przedstawiciel PiS przypomniał, że główna partia opozycyjna chce zwołania posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury. Domagał się, aby min. transportu Sławomir Nowak przedstawił na nim informację o stanie bezpieczeństwa na kolei przed Euro.
Błaszczak podkreślił, że klub złożył wczoraj wniosek w tej sprawie. Dodał, że do tej pory nie otrzymał jednak odpowiedzi od szefa komisji infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza (PO). - Raz jeszcze apeluję do szefa komisji infrastruktury pana Rynasiewicza (...), aby posiedzenie komisji odbyło się jak najszybciej - mówił.
Zdaniem Błaszczaka przed rozpoczęciem Euro opinia publiczna powinna otrzymać rzetelną informację ze strony ministra infrastruktury na temat stanu bezpieczeństwa na kolei. - Jest to niezbędne, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy na mistrzostwa przyjadą - zaznaczył.
Błaszczak zwrócił uwagę, że od kilku miesięcy na kolei dochodzi do incydentów. Nawiązał do tego, że właśnie dziś na dworcu kolejowym w Zebrzydowicach (Śląskie) wykoleiły się trzy puste cysterny ze składu pociągu towarowego.
Odniósł się też m.in. do zderzenia dwóch pociągów w Ostrowie Wlkp., do którego doszło w niedzielę, i niedawnego zderzenia pociągów pod Szczekocinami, w wyniku którego zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych.
