Startujący z poparciem Zjednoczonej Prawicy Zysk powalczy m.in. z ubiegającym się o reelekcję z poparciem PO i Nowoczesnej, obecnym włodarzem miasta, Jackiem Jaśkowiakiem (PO). W 2014 roku Jaśkowiak pokonał Ryszarda Grobelnego, który rządził miastem przez 16 lat.
Pytany dziś na antenie Polsat News, czy zapisze się do Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Zysk powiedział, że gdyby mu to zaproponowano wcześniej może by to zrobił, teraz takich planów nie ma.
Poznaniacy oczekują bezpartyjnego prezydenta. Niezależnie od tego, czy jestem w PiS czy nie, poglądy w wielu rzeczach mam do PiS zbliżone. Różnię się w kwestiach gospodarczych, takich drobiazgach, np. szef poznańskich struktur PiS uważa, że komunikacja miejska powinna być bezpłatna. Ja uważam inaczej, że zawsze wszystko coś kosztuje
– powiedział.
Tadeusz Zysk był też pytany o to, jak przekonał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by to on, a nie któryś z członków PiS, zyskał poparcie w Poznaniu.
Ja słyszałem tylko, że w rozmowie z lokalnym szefem PiS powiedział: „zadziwiająca sprawa - tak wielu jest za Tadeuszem Zyskiem”. Padło też takie określenie wobec mnie, że jestem wytrwały i cierpliwy w działaniu, tak po poznańsku. Kiedyś wydawałem książkę Jarosława Kaczyńskiego, myślę, że mnie poznał, zaufał mi, wierzy w moją uczciwość, solidność i sposób działania
- powiedział Zysk.
64-letni Tadeusz Zysk jest psychologiem i socjologiem. Jest prezesem wydawnictwa Zysk i S-ka, jednego z największych wydawnictw w Polsce. W 2015 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z listy PiS. Zasiada we władzach poznańskich struktur Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.