Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Zmarła legenda polskiej telewizji. Bogumiła Wander miała 80 lat

Zmarła legenda polskiej telewizji, Bogumiła Wander. Przez dekady towarzyszyła Polakom jako niezapomniana spikerka, prezenterka i konferansjerka. Zapowiadała na żywo programy w TVP1 i TVP2 oraz prowadziła największe polskie festiwale muzyczne w Opolu i w Sopocie. Zajmowała się również produkcją i realizacją programów telewizyjnych: realizowała teleturnieje i programy o tematyce artystycznej.

Autor: dz

Bogumiła Wander od lat 70. związana z Telewizją Polską. Rozpoczynała karierę w Łódzkim Ośrodku TVP, w krótkim czasie dostrzeżono jej talent oraz urodę i zatrudniono w ośrodku warszawskim. Od połowy lat 70. XX wieku zapowiadała na żywo programy w TVP1 i TVP2, a po zróżnicowaniu obu anten w latach 80. pozostała w TVP1.

Reklama
"Pracowała na stanowisku prezentera najdłużej ze +starej gwardii+ spikerów telewizyjnych, do roku 2003. Prowadziła także wiele dużych imprez, m.in. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy festiwal w Sopocie"

– przypomina Uniwersytet Łódzki..

Bogumiła Wander w ostatnich latach cierpiała na chorobę Alzheimera. Zmarła we wtorek 30 lipca w wieku 80 lat

 

Autor: dz

Źródło: niezalezna.pl, PAP
Reklama