Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz sekretarz stanu Michał Dworczyk spotkali się w Warszawie ze studentami oraz kadrą naukową Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Spotkanie dotyczyło programu "Legia Akademicka".
Od listopada 2017 roku w wybranych uczelniach na terenie całej Polski ruszają zajęcia w ramach programu #LegiaAkademicka.
— Ministerstwo Obrony (@MON_GOV_PL) 18 października 2017
Celem wdrażanego programu #LegiaAkademicka jest rozpowszechnienie wiedzy i umiejętności wojskowych wśród studentów
— Ministerstwo Obrony (@MON_GOV_PL) 18 października 2017
Liczymy na państwa szerokie uczestnictwo w tym programie. (…) Program Legia Akademicka wpisuje się w program, który realizujemy już od dwóch lat, program włączenia społeczeństwa polskiego, narodu polskiego, ale przede wszystkim młodzieży w wysiłek odbudowy Wojska Polskiego jako nie tylko najbardziej nowoczesnej instytucji państwa (…), także jako tego narzędzia, które naród i państwo powołują do życia, żeby zagwarantować niepodległość i całość własnej ojczyzny – mówił szef MON, Antoni Macierewicz.
Wiceminister Michał Dworczyk omawiając założenia projektu Legia Akademicka zaznaczył, że siła wojska zależy nie tylko od armii zawodowej, ale i przeszkolonych rezerw. Przypomniał, że program zakłada 30 godzin szkolenia teoretycznego na uczelni i 21 dni szkolenia poligonowego zakończone nadaniem przydziału mobilizacyjnego i stopnia szeregowego rezerwy lub – w formie rozbudowanej - 60 godzinami teorii i sześcioma tygodniami na poligonie dla zainteresowanych stopniem podoficera rezerwy.