Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Świadczenia szpitalne, a 12 listopada?

12 listopada świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoryjnej opiece zdrowotnej powinny być udzielane według zaplanowanych wcześniej na ten dzień zgłoszeń – przypomina Ministerstwo Zdrowia.

Lekarz
Lekarz
pixabay.com/DarkoStojanovic/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego oraz dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej, ustawa (…) o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (…) wymaga, by 12 listopada 2018 r. świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej (…) były udzielane według planu

– wskazał w swojej informacji resort.

Ministerstwo Zdrowia podnosi, że w celu udzielania tych świadczeń świadczeniodawcy powinni zapewnić 12 listopada 2018 r. pracę wszystkich osób, które są do tego niezbędne, np. rejestracji w poradni, ale niekoniecznie całego pionu administracyjnego czy kadrowego, jeżeli nie jest on konieczny do nieprzerwanego udzielania świadczeń w tym dniu.

MZ akcentuje, że 12 listopada nie pracują świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i podmioty wykonujące działalność leczniczą, które nie mają umów z Narodowym Funduszem Zdrowia (tzw. prywatne), jak również Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub stacje sanitarno-epidemiologiczne. Jeśli poradnia jest jednocześnie poradnią POZ i poradnią specjalistyczną, to pracuje w zakresie świadczeń specjalistycznych.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, które nie jest stanem nagłym, pomoc udzielana będzie pacjentom przez podmioty realizujące świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

MZ wskazało, że 12 listopada otwarte będą apteki dyżurne – tak jak w niedziele i święta oraz w inne dni ustawowo wolne od pracy.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#12 listopada #lekarz #szpital #przychodnia #badania

redakcja