Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

Sędzia przyłapana na jeździe na "podwójnym gazie". Została zawieszona i straciła stanowisko

- Sędzia Małgorzata J., która prawdopodobnie kierowała autem w stanie nietrzeźwości, została na miesiąc zawieszona w wykonywaniu swoich czynności – poinformował dziś prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie Maciej Strączyński. Kobieta została także odwołana z funkcji przewodniczącej 13. Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/CC0

- Materiały z Prokuratury Krajowej zostały przekazane do Sądu Okręgowego w czwartek, w związku z tym tego samego dnia prezes Sądu Rejonowego w Szczecinie zarządził natychmiastową przerwę w czynnościach pani sędzi, której dotyczyło zdarzenie drogowe związane z prowadzeniem samochodu prawdopodobnie pod wpływem alkoholu

 - podkreślił podczas konferencji prasowej sędzia Strączyński.

Jak wyjaśnił, taka przerwa może być określona przez prezesa sądu, w którym sędzia orzeka, na okres do 1 miesiąca.

- Następnie sprawę przekazuje się sądowi dyscyplinarnemu, który podejmuje decyzję w sprawie, czy sędzia dalej ma być zawieszona w czynnościach, czy też nie, bo przerwa zarządzona przez prezesa ma charakter wyłącznie prowizoryczny

 - dodał.

Prezes sądu poinformował, że dziś zwołał w trybie pilnym posiedzenie Kolegium Sądu Okręgowego w Szczecinie, po którym podjął decyzję o odwołaniu Małgorzaty J. z funkcji Przewodniczącej 13 Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego.

- Sprawa niezależnie od toczącego się postępowania w Prokuraturze Krajowej została przekazana rzecznikowi dyscyplinarnemu przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, dlatego że w przypadku tego typu czynu, niezależnie od postępowania karnego, prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne, które toczy się równolegle do złożenia do wniosku o uchyleniu immunitetu

 - zaznaczył Strączyński.

Sędzia Małgorzata J. 20 października 2017 r. została zatrzymana przez policję pod zarzutem prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała spowodować kolejno dwie kolizje drogowe. Sędzia od czerwca 2017 r. jest nieprzerwanie na zwolnieniu lekarskim, obecnie przebywa w szpitalu.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sędziowie #jazda w stanie nietrzeźwości #małgorzata j. #sędzia

redakcja