Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna był wstrząśnięty spotkaniem prezesa PiS z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim. A dziś sam spotkał się z włoskim ambasadorem Aldo Amatim. Pochwalił się tym na Twitterze i... zaliczył wpadkę.
Wczoraj odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim. Politycy opozycji z marszu okrzyknęli te rozmowy skandalem. Najwyraźniej jednak Grzegorz Schetyna trochę prezesowi PiS pozazdrościł.
Jutrzejsze spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Matteo Salvinim to krok w kierunku budowy antyeuropejskiej koalicji populistów. To kolejny sygnał po nominacji #Andruszkiewicz, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. W maju będziemy decydować o przyszłości Polski w UE.
— Grzegorz Schetyna (@SchetynadlaPO) 8 stycznia 2019
Dziś na Twitterze pochwalił się spotkaniem z włoskim ambasadorem Aldo Amatim. Niestety, przekręcił nazwisko dyplomaty, wywołując tym samym lawinę komentarzy.
Podczas dzisiejszego spotkania z Aldo Amantim rozmawialiśmy o dobrych relacjach polsko - włoskich i planach współpracy parlamentarnej na najbliższy rok [pisownia oryginalna]
- napisał szef Platformy Obywatelskiej.
(twitter.com/printscreen)
Przewodniczący Schetyna podkreślił jak ciepłe są to relacje ;-)
— Przemysław Grabowski (@pkgrabowski) 10 stycznia 2019
Avanti, Amanti czy Allegro? Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych nie wie z kim rozmawiał #wieszwięcej https://t.co/r9AfASTg3g
— Tomasz Owsiński (@tomaszowsinski) 10 stycznia 2019
Spotkać się z ambasadorem, pochwalić się zdjęciem i przekręcić nazwisko. To się nazywa polska szkoła dyplomacji - niezmienna od lat. https://t.co/o2Tq6QM2KM
— Marcin Makowski (@makowski_m) 10 stycznia 2019
Gdy amant spotka się z Amatim, to wychodzi Amanti. :-) https://t.co/qYIe8xD0je
— Stanisław Janecki (@St_Janecki) 10 stycznia 2019
Te spotkanie cytując klasyka - jest szokujące.
— Edward (@Edward61137269) 10 stycznia 2019
Czyli Schetyna może, a Kaczyński już nie może
— Urszula Matyka (@urszula_matyka) 10 stycznia 2019
Gdy zazdrość o spotkanie z wicepremierem Włoch przysłoni ci oczy.?
— Krzysztof K (@1968Kawabis) 10 stycznia 2019
Ostatecznie, po kilku godzinach Grzegorz Schetyna zamieścił tweeta z poprawnym zapisem nazwiska włoskiego dyplomaty:
Podczas dzisiejszego spotkania z Aldo Amatim @ItalyinPoland rozmawialiśmy o dobrych relacjach polsko - włoskich i planach współpracy parlamentarnej na najbliższy rok. pic.twitter.com/KlEGMpFlue
— Grzegorz Schetyna (@SchetynadlaPO) 10 stycznia 2019