Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Prezydent Gdańska w ciężkim stanie. WIDEO z ataku nożownika

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Napastnik wbiegł na scenę i kilkukrotnie dźgnął prezydenta nożem. W sieci pojawił się film, na którym widać napastnika, wymachującego ostrym narzędziem.

W sieci opublikowano WIDEO z momentu ataku nożownika.

Reklama

Tutaj nagranie w wyższej jakości - KLIK.

Około godziny 20 tuż po przemówieniu Pawła Adamowicza z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenę wtargnął mężczyzna, który kilka razy dźgnął prezydenta w brzuch. Napastnik następnie chwycił mikrofon. 

Na nagraniu ze zdarzenia słychać, jak mężczyzna krzyczy, że "siedział niesłusznie w więzieniu", a "wszystkiemu winna jest Platforma Obywatelska".

Jak poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński prezydent Adamowicz był reanimowany. Następnie został przetransportowany do szpitala, gdzie jest operowany. Jego stan jest poważny.

 

Reklama