Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Tusk chce związków partnerskich. Zapewnia, że jeśli KO wygra wybory, to będzie pierwsza decyzja

– Jeśli ja będę stał na przykład na czele większości parlamentarnej po następnych wyborach, to jedną z pierwszych decyzji będzie decyzja o zgodzie na związki partnerskie – zapewnił Donald Tusk podczas Campusu Polska Przyszłości.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Campus Polska Przyszłości to tygodniowe forum dyskusyjne dla młodych ludzi, z udziałem kilkudziesięciu gości - polityków, samorządowców, ekspertów i ludzi kultury, które organizuje ruch Wspólna Polska Trzaskowskiego.

Tusk o... granicach podłości

W piątkowym wydarzeniu wziął udział lider PO Donald Tusk, który na wstępie obiecał, że po jego wystąpieniu "podniesie się temperatura". Przyznał, że w sercu i w głowie nie ma wesoło, bo ma w głowie problem i konsekwencje tego, co się dzieje na naszej wschodniej granicy.

- Mówię o dużo większym przekroczeniu granicy, czyli przekroczeniu granicy podłości

- powiedział. Jego zdaniem, najgorsze jest to, że tę granicę podłości przekracza władza.

Ukłon w stronę LGBT

Po całkowitej krytyce obozu rządzącego, Tusk odpowiadał również na pytania. Jeden z uczestników Campusu zadał Tuskowi i Trzaskowskiemu pytanie: "kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?".

Tusk przekonywał, że radykalne zmiany prawa, takie jak małżeństwa homoseksualne, to są zmiany, które wielu Polakom "niełatwo przychodzi akceptować". Zaznaczył, że trzeba robić wszystko, żeby ludzie o innej orientacji mieli pełne prawa, a wszyscy inni znaleźli w sobie "gotowość do akceptacji" dla tych zmian.

"Decyzje polityków powinny wyprzedzać zmiany społeczne, ale dobrze, aby one nie były zbyt oderwane od siebie" - przekonywał Tusk. "Zmiany przepisów, np. umożliwiające zawarcie ślubu przez ciebie, powinny być możliwie blisko poziomu akceptacji społecznej" - dodał b. premier.

Z sali zaczęły padać pytania: "Kiedy?"

- Wymagałoby to zmiany przepisów w Polsce. Jeżeli pytanie ma być adekwatne do tego, co jest dzisiaj w Polsce, to jest pytanie, jeśli ja będę stał np. na czele większości parlamentarnej w następnych wyborach, to jedną z pierwszych decyzji będzie decyzja o zgodzie na związki partnerskie

- zadeklarował Tusk, wywołując owacje zgromadzonych. 

 



Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw